Mjellma përqafon njeriun që i shpëtoi jetën

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 12-04-2016

0

Mjellma përqafon njeriun që i shpëtoi jetënMjellmat janë të njohura sjelljen e tyre kryesisht territoriale, ndonjëherë edhe agresive, kur duhet të mbrojnë veten.
Ndaj kjo foto mund të konsiderohet e pa frikë si mahnitëse.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

E tmerrshme, shtypet nga treni teksa bënte ‘selfie’

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 12-04-2016

0

E tmerrshme, shtypet nga treni teksa bënte ‘selfie’ Binarët që kalojnë nëpër Liatang të Kinës, janë lagur me gjakun e një vajze, që u shtyp nga treni.

Adoleshentja që mbetet e paemëruar, nuk e ka përfillur sirenën e trenit në lëvizje, por ka vazhduar të fotografohet.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Kombet më inteligjente në botë: Shqiptarët prijnë në Ballkan

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 12-04-2016

0

Kombet me inteligjenteNjë studim i kryer në më shumë se 80 vende të botës, ka nxjerrë rezultate interesante, ndërsa ajo që është më e rëndësishme në tërë këtë, është renditja mjaft e mirë edhe e shqiptarëve, transmeton Zeri.info.

Në ueb-faqen ‘IQ Research”, është botuar rang-lista në bazë të kriterit të koeficientit mesatar të inteligjencës dhe me këtë rast është zbuluar se cilët popuj e kanë inteligjencën më të lartë dhe cilët më të ultë.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Si të hiqni njollat nga muret e shtëpisë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 12-04-2016

0

Si të hiqni njollat nga muret e shtëpisëFëmijët tuaj nuk njohin limite, kur vjen puna për vendet ku lejohet që të pikturojnë.

Në fakt na ndodh që edhe nëse nuk kemi fëmijë, stilolapsi dhe të jo vetëm, të na prek padashje ndonjë mur.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Fëmijët rrinë me “iPhone” në dorë, ja çfarë bën kjo nëna e nxehur

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 11-04-2016

0

Fëmijët rrinë me “iPhone” në dorë, ja çfarë bën kjo nëna e nxehurPrindërit nxehen shpesh me fëmijët e tyre për shkak të kohës së gjatë që këta të fundit kalojnë me smartfonë në dorë.

Ata ua marrin ose ua ndalojnë përdorimin e tyre për një farë kohe. Por nëna që shfaqet në videon e mëposhtme e ka çuar edhe më tej “hakmarrjen” ndaj pajisjeve teknologjike që mbanin në duar fëmijët e saj.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

Luani i detit qan për humbjen e fëmijës

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 11-04-2016

0

luanii-detitKy është momenti prekës kur një luan deti derdh lot pasi shikon që këlyshi nuk është më gjallë.

Videoja e tregon gjitarin teksa rënkon dhe lëviz rreth fëmijës së saj duke i qëndruar pranë në plazhin e San Diegos.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg

60-vjeçarja vret 80 gjarpërnj me shpatë

Posted by Aida. M | Posted in Kuriozitete | Posted on 11-04-2016

0

60-vjeçarja vret 80 gjarpërnj me shpatëAmbientalistët kanë kritikuar një fshatare nga Evropa Lindore që ka vrarë 80 gjarpërinj e armatosur vetëm me shpatë, kurse bashkëfshatarët e saj duan t’i japin një shpërblim për trimërinë.

Sagibat Islammagomedova, 60 vjeçe, u përball me gjarpërinjtë teksa punonte në kopshtin në shtëpinë e saj në Temirgoe, në Republikën e Dagestanit.

Publikoje ne:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Postoje tek Ngjarjet
 • Facebook
 • Digg